Dörtkardes Yayınevi

 

Çocuk Kitapları

 

Okul öncesi 0-6 yaş ve 7-10 yaş çocuk kitapları


  Resmi Web sitesi adresi: www.dortkardes.com.tr

  Tel: 0 (212) 527 52 96    Faks: 0 (212) 527 52 97

  Ankara Cad. No: 11/3 Cağaloğlu İstanbul


Anadolu Halk Masallari Dizi: (Okuma kitapları)

Oya Adali'nin bes bölümde aktardigi bu güzel söylence siirlerle örülü, halk kaynaklarindan beslenen dili, biçemiyle tadina doyulmaz bir anlati. Bu anlatisinin sonunda söyle diyor Adali: "Bulgar dagi, Kozan dagi, Aladag, Binboga, Gâvur dagi, Çukurova böyle anlattilar Dadaloglu'nun öyküsünü bana. Duydum yüregimde sevincini, acisini, ben de sizlere ilettim..." -  Memet Fuat

 


Anadolu ve Dünya Masalları Dizi: (Okuma kitapları)

Don Kisot - Cervantes

Cervantes, 1547-1616 yillari arasinda Ispanya’da yasadi. 17. yüzyilin baslarinda kaleme aldigi Don Kisot’un yayimlanmasiyla (1605) modern anlamda romanin basladigi söylenir. Don Kisot ile sadik usagi Sanço Panza’nin maceralarinin anlatildigi bu kitabi severek okuyacaginizi düsünüyoruz. 

Don Kisot için söyle denir: “Insan onu üç kez okumali; kahkahanin kolayca dudaklara firlayip duygulari harekete geçirdigi gençlikte, mantigin hâkim olmaya basladigi orta yasta ve her seye felsefeyle bakildigi ihtiyarlikta.”  

 

Odysseia - Homeros

Eski Yunan sairi Homeros’un (MÖ VIII. yy) iki destani vardir: Homeros, Ilyada’da Yunanlilarla Troyalilarin on yil süren savaslarini; Odysseia’da ise Troya savasindan sonra ülkesine dönmek için yola çikan Odysseus’un yasadigi olaganüstü maceralari anlatir.

Odysseia; tanrilarin insanlarin yasamina yön vermeye çalistigi bir dünyada, kahramanlik, sadakat gibi iyi erdemlerle; nefret, öç alma gibi duygularin iç içe yasandigini anlatan bir destandir.

 

Binbir Gece Masalları

Binbir Gece Masallari, insanliginin ortak mirasi olarak kabul edilir. Bu yapittaki masallar, sadece masal olarak okunmakla kalmamis dünya edebiyatinda pek çok yapiti da etkilemistir. Bati’nin Dogu kültürünü tanidigi ve hayrani oldugu ilk eserlerden biridir, Binbir Gece Masallari.

Kendisini ve ülkesinin kizlarini kurtarmak için Sah Sehriyar’a  binbir gece boyunca Sehrazat’in anlattigi bu masallari keyifle okuyacaginizi düsünüyoruz...

Robinson Crusoe


Cagaloğlu'nda satış ve dağıtım:

 

Hemen Istanbul Valiligi'nin karsinda... Tel: 0 212 527 52 96    Faks: 0 212 527 52 97


Türk Masallari Dizi:

(Büyük boy renkli, 5 kitap)

Bu seride Osmanli Imparatorlugu döneminde halk arasinda dolasan 5 Türk Masali resimlenmis ve okul öncesi çocuklarin anlayacagi, sevecegi düzeye getirilmistir. Kitap, ayni zamanda ilkögretim 1 ve 2. siniflar için de bir yaratici okuma kaynagi niteligindedir. Resimlerin herbiri essiz bir tablo niteligindedir. Herbiri 32 Sayfa ve Renkli.

Çocuk ve Sihirbaz

Padişah ve Kız

Cesaretin Sırrı

Sihirli Yılan

Padişahın Altın Saçlı Kızı


Hazırlananlar:

Okul Öncesi Bedensel-Görsel ve Dogaci Zeka

- 10 Kitap -

Arka Kapak Yazisi - Okul öncesi çocuklar; fiziksel, zihinsel, sosyal, duygusal ve dilsel olarak tam gelismemistir. Ancak, gelisime ve degisime açik, hizli bir dönem içinde olduklari bilinmektedir. Verilmek istenileni en kisa sürede edinirler. Verilen bilgi, beceri ve aliskanliklari kisa sürede kavrarlar. Kisilik gelisimleri büyük oranda bu dönemde gerçeklesir. Okul öncesinde, çocuklarin gelisimlerini desteklemek oldukça önemli bir yer tutmaktadir.

Erken yasta temel bilgi ve becerilerinin gelistirilmesini ve yeteneklerinin ortaya çikmasina yardimci olabilmek amaciyla hazirlanan bu kitaplarda;

-          Yasaminda yer eden olay ve varliklari resim ve renklerle ifade etme.

-          Görsel sunulari istekle izleme.

-          Bedenini koordineli bir biçimde kullanabilme.

-          Çalisma ve iliskilerinde el-kol hareketlerini kullanma.

-          Doga ve doga olaylarina ilgi duyma.

-          Çevreyi koruma bilinci kazanma.

-          Hayvanlarin bakim ve korunmasina istekli olma.

-          Bitki yetistirmeye istekli olma.

-          Tasarim ve çizimler yapabilme.

-          Duygu ve düsüncelerini  zenginlestirme.

-          Yeteneklerini sezdirme ve destekleme.

-          Anlama ve anlatma yeteneklerini gelistirme gibi…

 

Kitaplarla, okul öncesinde çocuklara; basitten karmasiga, yakindan uzaga, bilinenden bilinmeyene dogru bir yol izlenerek verilmektedir...

 16 Sayfa ve Renkli

 


Okul Öncesi Matematik ve Mantiksal Düsünce

- 10 Kitap -

Arka Kapak Yazisi - Okul öncesi çocuklar; fiziksel, zihinsel, sosyal, duygusal ve dilsel olarak tam gelismemistir. Ancak, gelisime ve degisime açik, hizli bir dönem içinde olduklari bilinmektedir. Verilmek istenileni en kisa sürede edinirler. Verilen bilgi, beceri ve aliskanliklari kisa sürede kavrarlar. Kisilik gelisimleri büyük oranda bu dönemde gerçeklesir. Okul öncesinde, çocuklarin gelisimlerini desteklemek oldukça önemli bir yer tutmaktadir.

Erken yasta temel bilgi ve becerilerinin gelistirilmesini ve yeteneklerinin ortaya çikmasina yardimci olabilmek amaciyla hazirlanan bu kitapta;

-          Varliklari ve özelliklerini tanima,

-          Varliklar arasindaki iliskiyi kavrayabilme,

-          Somut varliklar araciligiyla soyut kavramlari yorumlayabilme,

-          Gözlemleri yorumlayabilme,

-          Düsünme yeteneklerini gelistirme,

-          Neden- sonuç iliskisini sezme,

-          Sorun çözme yeteneklerini gelistirme gibi…

 

Kitaplarla, okul öncesinde çocuklara; basitten karmasiga, yakindan uzaga, bilinenden bilinmeyene dogru bir yol izlenerek verilmektedir.

16 Sayfa ve Renkli


0-6 Yas Çocuk Kitaplari:

Resimli Masal Kitaplari Dizisi

Boyama Kitapları Dizisi

Matematik Öğreniyorum Dizisi

Toplumsal Yasam Dizisi

Anadolu Türk Masalları Dizisi

Cografya ve Harita Dizisi

Bilim ve Zeka Ölçme Dizisi

Resimlerle Çocuk Davranışını Anlama Dizisi

Yabancı Dil Dizisi


Anaokulları ve Anasınıfı Öğretmenlerine:

Özenle hazırladığımız eserlerimizi incelemenizi bekleriz.

Oğuzhan Çölkesen


İnsan Kaynakları

Bu konuda bilimsel temellere dayali birikimi olan veya resimleme konusunda destek verecek kisiler aramaktayiz;  ilgenenler, deneyimlerini gösteren çalismalariyla yayinevimize basvurabilirler.

admin@papatyabilim.com.tr