Astsubay Başçavuş Cenk Gündoğdu

Şair Yazar Emekli Astsubay Başçavuş

 

 

 

Şair Emekli Astsubay Başçavuş "Cenk Gündoğdu"nun yayınevimizle bir iş ilişkisi yoktur.


Yayınevimizle ilgili bir iş ilişkisi yoktur. Yayınevimize karşı etik olmayan davranışları nedeniyle siz kamuoyuna bildirilme gereği duyulmuştur.

Emeki Astsubay "Cenk Gündoğdu"- Özgeçmiş.

Asker kökenli olması nedeniyle militarist şiir akımının öncüsü sayılan Cenk Gündoğdu 1976 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluk yılları babasının da asker olması nedeniyle askeri ortamlarda geçtikten sonra, hep hayali olan Astsubay okuluna yazıldı. Aynı zamanda şiirler yazmaya başladı. Uzun bir süre astsubay olarak çalıştı ve 2004-2005 yıllarında Astsubay olarak malülen emekli oldu.

Astsubay olarak çalışırken 2001 yılında arkadaşlarıyla Üç Nokta Edebiyat dergisini kurdu. İşletme ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde okudu. Halen KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturji Ana Sanat Dalı'nda okumaktadır. Şiir, düzyazı ve söyleşiler Cumhuriyet Kitap, Budala , Mortaka, Kavram Karmaşa, Ötekisiz, Varlık, Kum, Kül, Üç Nokta gibi dergilerde yayımlandı. 2004'ten itibaren Şerafettin Bilsel'le birlikte Şiir Defteri adlı Şiir yıllığı'nı hazırlamaktadır. YKY'de edebiyat söyleşilerinin moderatörlüğünü (panel yöneticisi) yapıyor. İstanbul'da yaşıyor.

(Wikipedia'dan alınarak düzenlenmiştir.)